DRAGON BOAT GRAND PRIX

Co je to DRAGON BOAT GRAND PRIX?


dračí lodě - teambuilding DRAGON BOAT GRAND PRIX je celosezónní soutěž závodů dračích lodí pro amatérské, firemní a fun posádky přátel a kamarádů, které nejsou registrované pro závody Českého poháru dračích lodí (To je v České republice nejvyšší sportovní soutěž, ze které lze nominovat závodníky do reprezentace ČR). Závodit mohou všichni, ať již mají nějaké zkušenosti, nebo ještě v dračí lodi neseděli. Stačí chuť zasportovat si a pobavit se doslova v jedné lodi, doslova v jednom dresu!

DBGP se skládá ze 2 samostatných soutěží, ČESKÉ NÁRODNÍ LIGY DRAČÍCH LODÍ a MORAVSKÉ NÁRODNÍ LIGY DRAČÍCH LODÍ (tzv. divize západ a východ). Za umístění v každém absolvovaném závodě získává posádka body, které se jí počítají jak pro pořadí v lize, tak i do pořadí DBGP celkově (více v sekci bodování). V lize se započítávají všechny bodové zisky v absolvovaných závodech, pro celkové pořadí v DBGP se počítá 10 nejlepších bodových zisků (nezávisle na tom, jestli je to závod v Čechách nebo na Moravě).

Dle celkového pořadí DBGP po odjetí závodů obou dílčích soutěží má pak 24 nejlepších týmů právo startovat ve finálovém závodě společně s posádkami ČP (obě kategorie mají rozdílný počet žen v posádce) a bojovat jak o titul Mistra ČR, tak o celkové vítězství v DRAGON BOAT GRAND PRIX (body za výsledky na MČR se započítávají do konečné bilance a ovlivní tak konečné pořadí ročníku).

Zároveň je v rámci DBGP samostatně hodnocená kategorie pro firemní posádky (startují pod hlavičkou firmy a platí vyšší startovné). Tyto posádky závodí tak , jako ostatní ve stejné soutěži, ale jejich body se započítávají také do samostatného žebříčku NÁRODNÍHO POHÁRU FIREMNÍCH POSÁDEK DRAČÍCH LODÍ. Tato kategorie bude také na konci sezony samostatně vyhodnocena.

Pro ženské posádky je letos premiérově vypsána nová soutěž, která sjednocuje ženskou kategorii (jak ČP, tak DBGP). NÁRODNÍ LIGA ŽENSKÝCH POSÁDEK DRAČÍCH LODÍ je určena čistě ženským posádkám (pádlují a bubnují pouze ženy). Body do žebříčku se započítávají za závody, kde je vypsána ženská kategorie (všechny závody ČP + vybrané závody DBGP). Celkové výsledky se na konci sezony (po MČR) také vyhlásí ve 2 kategoriích ČP a DBGP.

Kategorie, složení posádky:
Posádku tvoří pro každý závod max. 20 pádlujících (z toho min 4 pádlující ženy) + 1 bubenice nebo bubeník. Tzn. závodí se v kategorii MIX! Pádlující nesmí být registrováni pro závody ČP dračích lodí.
(Neplatí pro ženy, juniory a veterány +50 !)

Potřebujete vlastní dračí loď a pádlo?
Tím se netrapte! V rámci každého závodu je v ceně startovného možné absolvovat tréninky, kde vám odborníci vysvětlí základy pádlování a prakticky vás vedou při tréninku.

Samozřejmě vám pořadatel půjčí potřebné sportovní náčiní a vybavení – loď a pádla, případně záchranné vesty.
Vy potřebujete pouze odhodlání a odpovídající sportovní oblečení na vodu!

Nemějte obavy, dračí loď je dostatečně stabilní a instruktor, který je zároveň kormidelník a řídí loď, dohlédne na to, aby vaše pohyby odpovídaly pádlování a nepřipomínaly spíše šerm mezi členy posádky.


 
Česká asociace dračích lodí - 2010© - Design by Aetna - Programmed by oldik@dragonboat.cz
Organizace závodů dračích lodí, teambulding programy, termínovka, reprezentace