TEAMBUILDING

CO JE TO DRAČÍ LOĎ?


dračí lodě - teambuilding
  • loď tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem
  • posádka: max. 20 pádlujících v sedě - 10 napravo, 10 nalevo + bubeník, sedící na špičce a údery do bubnu udávající rytmus pádlování + kormidelník, stojící na zádi a určující směr.

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2.200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa.
 

PROČ DRAČÍ LODĚ?


dračí lodě - teambuilding Dragonboating je týmový sport na vodě, kde má 22 sportovců společný zájem a žije společným cílem. Do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc než jednotlivec.

Sehranost a spolupráce týmu převyšuje výkon jednotlivce. Společný úspěch v závodě nebo tréninku znamená společnou radost a oslavu. Dragonboating přináší nevídané prožitky spojené se sportovní a společenskou aktivitou.

Česká asociace dračích lodí pořádá každoročně Pražský festival dračích lodí přímo v centru Prahy mezi Karlovým a Mánesovým Mostem a spoustu dalších akcí po celé republice.
 

CO VÁM NABÍZÍME?


Česká asociace dračích lodí nabízí uspořádání sportovně-společenské akce na dračích lodích na klíč. Na základě představy klienta lze připravit i závod pro více posádek s kompletním programem a zajištěním občerstvení a příjemného posezení v jakékoliv lokalitě. K dispozici máme běžně 6 plavidel, ale můžeme jich zajistit i více vzhledem k tomu, že působíme po celé republice.

Samotné akci na vodě předchází vždy teoretická instruktáž na suchu, kde si jednotliví kormidelníci-instruktoři přeberou posádky a dále je vedou. Do jedné lodi se vejde max. 20 pádlujících (10 nalevo a 10 napravo) a bubeník. Dle požadavků klienta a celkového počtu účastníků lze připravit program na libovolném počtu lodí s tím, že se na nich posádky střídají. Doporučujeme vybavit sportující záchrannými vestami, což není dle legislativy povinnost, ale je to větší jistota pro vás i pro klienta.
dračí lodě - teambuilding
Dále nabízíme další doplňkové sportovní a společenské disciplíny pro Vaše akce, cena na požádání dle rozsahu:
Přetahování lanem – lukostřelba – zorbing - beach volejbal - beach fotbal – trampolína - a další.
 

KONTAKT


ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ
Petr Klíma
klimbera@dragonboat.cz
tel: +420 775 22 00 11
 
 
Česká asociace dračích lodí - 2010© - Design by Aetna - Programmed by oldik@dragonboat.cz
Organizace závodů dračích lodí, teambulding programy, termínovka, reprezentace