Česká asociace dračích lodí - Czech Dragon Boat Association

Česká asociace dračích lodí - Czech Dragon Boat Association je od roku svého založení (1997) organizací zastřešující v České republice sportovní odvětví závody na dračích lodích - dragonboat racing. Jejím posláním je pořádání závodů a akcí na dračích lodích, propagace dragonboatingu, koordinace dračího hnutí u nás, organizace a řízení dračí reprezentace ČR.

Česká asociace dračích lodí založila a již 8. rokem pořádá nejvyšší sportovní soutěž Český pohár dračích lodí, ve kterém bojují sportovní posádky s ambicí reprezentovat ČR na mezinárodních akcích (MS a ME).

Zároveň založila a organizuje celosezónní soutěž pro začínající a pokročilé firemní a fun posádky z celé republiky Dragon Boat Grand Prix, která v této sezóně pokračuje již 4. ročníkem a neustále se rozrůstá. Součástí této soutěže jsou nově i ČESKÁ A MORAVSKÁ NÁRODNÍ DRAČÍ LIGA, NÁRODNÍ POHÁR FIREMNÍCH POSÁDEK DRAČÍCH LODÍ a NÁRODNÍ LIGA ŽENSKÝCH POSÁDEK DRAČÍCH LODÍ.


Česká asociace dračích lodí zastupuje ČR v mezinárodních organizacích IDBF - Mezinárodní federace dračích lodí a EDBF - Evropská federace dračích lodí. V roce 2006 úspěšně pořádala v Praze na Vltavě mistrovství Evropy národních posádek dračích lodí a v roce 2009 dokonce mistrovství světa dračích lodí. Tento zatím poslední šampionát se konal v Račicích a účastnilo se ho přes 3500 sportovců z téměř 30 zemí celého světa.

Reprezentační tým dračích lodí sbírá od své mezinárodní premiéry v roce 2002 světové a evropské tituly a cenné kovy téměř ve všech kategoriích. Mezi jeho nejslavnější členy patři dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor, medailista na skifu veslař Václav Chalupa a mistr světa v kanoistice a nyní šéftrenér a závodník dračí reprezentace Petr Čáp Procházka.
Líbí se vám dračí lodě? Chcete uspořádat svoji dragonboat teambulding akci nebo rovnou závody dračích lodí? Nemáte lodě ani přesnou představu jak na to? Nevadí! Jsme tu pro vás!

Česká asociace dračích lodí vám nabízí uspořádání teambuilding akce na dračích lodích nebo závodů dračích lodí na klíč. Přijedeme kamkoliv, kde je alespoň trochu vody :-)

Více v sekci: DRAGONBOAT TEAMBUILDING

Těšíme se, že i vy propadnete kouzlu této nejtýmovější sportovní disciplíny!
Sportu zdar, dragonboatingu zvláště!
 
Česká asociace dračích lodí - 2010© - Design by Aetna - Programmed by oldik@dragonboat.cz
Organizace závodů dračích lodí, teambulding programy, termínovka, reprezentace